Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Suplementy diety to preparaty, które stosowane są w celu uzupełnienia codziennej diety. Warto podkreślić, że są to skoncentrowane źródła mikro- i makroelementów, witamin, białek lub innych substancji egzogennych, których często brakuje w naszej diecie. Najczęściej występują w postaci tabletek, proszków, kapsułek, płynów, itd. Ze względu na fakt, że ich stosowanie ma na celu osiągnięcie konkretnego celu odżywczego, pozwala to na poprawę funkcjonowania naszego organizmu, w tym na przykład skóry. Tym bardziej, że prawidłowo zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszej skóry. Oznacza to także, że prawidłowo stosowana suplementacja jak najbardziej może także pomagać w leczeniu chorób skóry. Na przykład suplementy cynku bardzo pozytywnie wpływają na leczenie trądziku, preparaty witaminy A stymulują regenerację skóry a witaminy z grupy B łagodzą podrażnienia i wpływają na nawilżenie skóry. Pamiętajmy zatem, że istnieje bezpośredni związek między naszym zdrowiem, w tym zdrowiem naszej skóry a charakterystyką naszego odżywiania się.

0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Suplementy diety są również zalecane jako uzupełnienie w leczeniu chorób skóry. Odpowiednie preparaty można zastosować w terapii zakażeń grzybiczych, łuszczycy, trądziku, czy chorobach zapalnych skóry / tkanki podskórnej. Właściwie dobrany skład suplementu może dawać wymierne efekty terapeutyczne.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam,
tak, mogą.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy