Który suplement diety stosować przed ciążą?

Witam, jaki najlepiej brać suplement diety, aby miał w sobie wszystkie potrzebne witaminy by zajść w ciążę? Wcześniej stosowałam Pregna start ale to nic nie dawało. Czy Omegamed Optima Start będzie dobre czy są jakieś lepsze?
KOBIETA, 22 LAT 2 tygodnie temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, suplementy diety wspomagające zajście w ciążę powinny być skonsultowane i dobrane zazwyczaj przez lekarza ginekologa. Znając Pani stan zdrowia pomoże wybrać takie, które będą najbardziej Pani służyły. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że problem zajścia w ciążę może nie leżeć po stronie braku skuteczności suplementów, a przyczyna może być całkiem inna.

Minerały, które pomagają w zajściu w ciążę i powinny znaleźć się w tego typu preparatach to: kwas foliowy, witamy: E, D3, C, B6 i B12, jod i magnez - najwięcej z nich zawiera Pregna Start, którą warto byłoby uzupełnić jeszcze witaminą C i E w odpowiednich dawkach.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/toczen-a-ciaza

https://portal.abczdrowie.pl/planowanie-poczecia-dziecka

https://portal.abczdrowie.pl/zelazo-i-kwas-foliowy-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty