Swędzące plamy na twarzy, dłoniach i miejscach intymnych

Witam, od dwóch lat średnio co 1-2 miesiące wyskakują mi swędzące plamy na twarzy, dłoniach oraz miejscach intymnych. Dwa lata temu zdiagnozowano rumień wielopostaciowy. Podano mi wówczas tabletki na bazie sterydów. Czy nadal mam to samo? Czy można to jakoś leczyć? Czy sterydy są konieczne? Jakie badania zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany zmiany mogą świadczyć o nawrocie choroby. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.