Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzące wybroczyny: do jakiego specjalisty się skierować?

Od ok. 4 tygodni na całym ciele, bardziej nasilone na nogach, pojawiają mi się swędzące wybroczyny. Biorę na stałe T*** 180. Lekarz dermatolog kazał zwiększyć dawkę, dorzucił X***, ponieważ na rękach i tułowiu rozpoznał przewlekłą pokrzywkę. Na nogach to wygląda zupełnie inaczej i nie przechodzi. Najbardziej swędzi wieczorami i bardzo przeszkadza kiedy jest mi ciepło. Moje pytanie brzmi - do jakiego lekarza pójść, aby sobie pomóc?

ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam.

Nie widząc zmian, trudno mi oceniać, jednak opis sugeruje inny niż wybroczyny charakter zmian skórnych. Wybroczyny to wynaczynienia krw - wylewy - w tym wypadku podskórne. Takie zmiany zazwyczaj nie powodują świądu. Jeśli nie są to zmiany pokrzywkowe- mały pęcherz na podłożu rumieniowym-mogą mieć charakter rumieniowy, grudkowy lub ich kombinację. Właściwym specjalistą jest w tym przypadku dermatolog, bowiem przed wlączeniem właściwego leczenia, konieczna jest wcześniejsza dokładna ocena zmian.
Pozdrawiam.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy