Czy wizyta u lekarza jest wskazana?

Witam. Mam 53 lata. Wczoraj zauważyłam na swoich nogach mnóstwo czerwonych punktów (wielkości dużej główki od szpilki), wygląda to jak piegi, nie odczuwam żadnych dolegliwości. Plamki są płaskie, niewyczuwalne,jakby podskórne, gdyby nie ich okrągły kształt to myślałabym, że to jakieś wybroczyny. Są rozmieszczone nieregularnie, na udach i podudziach i tylko tam! Obejrzałam się dokładnie w lustrze i nigdzie indziej nie występują. Kupiłam dzisiaj wapno i zażyłam pierwszą tabletkę. Nigdy nie miałam czegoś takiego, nie miałam też kłopotów alergicznych. Jednak mnogość i intensywność czerwieni tych plamek mocno mnie zaniepokoiła. Nadmienię tylko, że dzień przed wystąpieniem "czerwonych piegów" zjadłam pęczek rzodkiewki (po raz pierwszy od kilku miesięcy) - może to jest przyczyną? Ale czemu tak dziwnie - tylko na nogach? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Przyczyna dolegliwości mogą być zaburzenia krzepnięcia, gdyż opisywane zmiany mogą odpowiadać wybroczynom, które właśnie w takich przypadkach się pojawiają i mogą być zlokalizowane na kończynach dolnych.

Objawy mogą być także spowodowane reakcją uczuleniową, czy akurat na spożywaną rzodkiewkę, trudno mi powiedzieć. Może być to reakcja na leki - może w ostatnim czasie były stosowane farmaceutyki ( na przykład na przeziębienie czy grypę?).

Konieczna jest wizyta u lekarza, nie da się bowiem odpowiedzieć na to pytanie bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu. Proszę raczej nie zwlekać.

Pozdrawiam