Swędzenie członka i odbytu: Co mam zrobić? Do jakiego lekarza się udać z taką dolegliwością?

Mam następujące dolegliwości. Zaczerwienienie członka z pieczeniem jak również pieczenie odbytu (na samym końcu). Dolegliwość trwa od października 2010, w tym czasie zrobiłem sobie podstawowe badania krwi, moczu, kału na pasożyty, badania na grzybicę, wymaz, wszystko w normie (troszkę za wysoki cholesterol, ale bardzo niewiele). Byłem u 3 lekarzy proktologów, bo wcześniej maiłem hemoroidy, ale podobno wyleczone. Ci lekarze powiedzieli, że oni nic nie widzą i muszę iść do dermatologa. Byłem u 2 dermatologów jeden powiedział, że to nie grzybica przepisał maści i wysłał mnie do alergologa. Drugi dermatolog powiedział, że to na pewno grzybica mimo że wymaz był negatywny. Leczy mnie od miesiąca maściami i lekarstwem na grzybicę upierając się że to grzyb. Nic to nie pomaga, członek mnie swędzi i jest zaczerwieniony (tylko) nie ma żadnych zmian. Odbyt też mnie swędzi, smaruję maściami nic nie pomaga. U alergologa nie byłem jeszcze. Pragnę nadmienić, że wcześniej przed październikiem 2010 czyli gdy byłem jeszcze zdrowy, prowadziłem bardzo sportowy tryb życia. Dieta moja trwała 18 miesięcy jadłem w większości ryby również z puszki tuńczyka w oliwie z oliwek, dużo z puszki, dużo białka również tego znajdującego się w odżywkach. Piłem dziennie ok 5l wody mineralnej. Byłem zdrów jak ryba! Schudłem 12 kg forma była świetna. Od października masakra, chodzę na siłownie nie jem w ogóle ryb, nie piję białka, forma fatalna przez to swędzenie. Cały czas mnie to nęka, nie mogę z tym żyć. Nie wspomnę o jakimkolwiek seksie. Moja żona jest załamana. Ja też proszę o uwagę, że swędzenie członka i odbytu trwa jednocześnie. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości są dość niespecyficzne i mogą sprawiać trudności diagnostyczne.
Negatywny wynik wykonanego posiewu mykologicznego pozwala wykluczyć z dużym prawdopodobieństwem przyczynę grzybiczą.
Warto uwzględnić czynnik alergiczny i psychogenny.
Być może konsultacja alergologiczna pozwoli wyjaśnić problem, gdyż uporczywy świąd i rumień dość często towarzyszą odczynom alergicznym.