Swędzenie dłoni i stóp a czerwone plamy

Mam 34 lata, od dwóch tygodni dokucza mi nieznośne swędzenie pod skórą dłoni i stóp. Nie jest to swędzenie powierzchowne. W domu, dolegliwości zanikają, Problem pojawia się przy wyjściu na zewnątrz (niższe temp.). Czasem na dłoniach pojawiają się małe czerwone plamki, ale znikają po kilku minutach w cieplejszym pomieszczeniu. Nie znoszę źle niskich temperatur, nie chorowałem na tarczycę. Badania pół roku temu bez zastrzeżeń. Jestem przeziębiony, przemęczony, nawet jeśli śpię 8 h. nie mam energii

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultowac się z alergologiem lub dermatologiem.
Pozdrawiam