Swędzenie i pieczenie pleców w nocy

Witam. Od około miesiąca strasznie pieką mnie plecy, częste swędzenie budzi mnie w nocy, gdyż przeważnie wtedy się nasila (aczkolwiek nie tylko w nocy). Intensywne drapanie powoduje uszkadzanie krost (których nie ma wiele, pojedyncze) i krwawienie. Świąd występuje głównie w górnej części pleców, barkach i szyi. Czy może to być spowodowane częstym myciem się (kąpiel raz dziennie) i wysuszaniem się skóry? A może stosowaniem wyłącznie mydła zamiast żeli do ciała? Uczuleniem?

Magdalena StusiĹska

Z takim problemem należy udać się do dermatologa- bez obejrzenia skóry i zmian nie da się postawić diagnozy.