Świąd skóry w ciąży u 36-latki

Witam jestem w 7 tygodniu ciąży z powodu jednorazowego krwawienia od 2 tygodni jestem najpierw na luteinie 50 podjezykowo, potem duphaston teraz 3x1 luteina dopochwowo. od początku przyjmowania tych leków towrzyszy mi swąd skóry , najpierw same dłonie i stopy, w chwili obecnej całe ciało . swędzenie nasila sie wieczorem i w nocy po zadrapaniu pojawiaja się grudki i zaczerwienienie. dolegliwośc ta jest bardzo uciążliwa proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, występujące objawy wskazują na uczulenie, na składnik leków. Proszę skonsultować się z ginekologiem, który zmodyfikuje leczenie odpowiednio do objawów. Pozdrawiam.