Świąd, wysypka a intensywne opalanie

witam. Ponad miesiąc temu bylismy z rodziną nad morzem. Tam dostaliśmy wysypki, głównie na rękach myślałam, że od intensywnego opalania. Towarzyszył temu świąd. Wysypka zniknęła po ok. tygodniu ale świąd całego ciała pozostał. Nie obserwuje wzmożonego świądu po rozgrzaniu. Co to może być? Dodam, że świąd towarzyszy całe rodzinie oprócz córki. Nie jest bardzo intensywny, nie mniej jednak uciążliwy. Dermatolog nie wie co to jest. Nawilżanie emoliontami nie pomaga.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli leki objawowe nie przynoszą poprawy, konieczne jest wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem lub lekarzem POZ.