Sygnał rdzenia kręgowego w całym odc. piersiowym bez uchwytnych nieprawidłowości

Badanie MR uwidoczniło prawidłową wysokość trzonów kręgów piersiowych. W odrębie trzonu Th5 widoczna jest owalna struktura hyperintensywna w t2, izointensywna w t1, o śr. ok 8 mm - naczyniak? Sygnał pozostałych trzonów kręgów piersiowych jest prawidłowy. Sygnał rdzenia kręgowego w całym odc. piersiowym bez uchwytnych nieprawidłowośći. Szerokość obramowań kostnych kanału kręgowego prawidłowa. Wykonano badanie bez kontrastu. Proszę o interpretację

Wynik właściwie dobry. Naczyniak jedynie wymaga obserwacji. Jeżeli jednak są bóle (bo nie wiem co było przyczyną wykonania MR) to z wynikiem należy się zgłosić do badania u ortopedy (dobrego), bo sam naczyniak nie daje bólów.