Sylwetka serca niepowiększona, aorta niezmieniona, miąższ płucny bez zagęszczeń
co oznacza wynik badania rtg sylwetka serca niepowiekszona aorta niezmieniona miazsz plucny bez zageszczen zapalnych bez cech zastoju w krazeniu plucnym w srodpiersiu centralnym okragle zacienienie do dalszej diagnostyki przepona wolna

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zacienienie w obrębie śródpiersia, co wymaga dokładniejszej diagnostyki. Najpewniej konieczne będzie zatem wykonanie tomografii komputerowej klatki piersiowej.