Syndrom płaskiej główki u 2-latka

Witam. Moje 2 letnie dziecko ma syndrom płaskiej głowy. Chciałabym się dowiedzieć ile główka jeszcze dziecku urośnie i czy są jakieś szanse, że troszkę się poprawi jej kształt. Interesuje mnie także choć to tylko pytanie czy są gdzieś na świecie przeprowadzane operacje, zabiegi na skorygowanie kształtu głowy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie koryguje się płaskiej główki operacyjnie! W wieku dwóch lat głowa jest już raczej w pełni ukształtowana, choć zmiana proporcji ciała oraz dalszy rozwój ciała bez wątpienia wpłynie jeszcze nieco na kształt głowy.