Syrop Fluconazole na grzybicę jamy ustnej i przełyku

Dostałam dziś od lekarza syrop fluconazole na grzybice jamy ustnej i przełyku. Dawka to rano i wieczorem po łyżce stołowej. Moje pytanie,od 2 tygodni przyjmuje cloranxen 0,5 tabletki na noc i czasami 1/4 w dzień. Czy mogę te leki ze sobą łączyć? W ulotce jest napisane by nie przyjmować benzodiazepin. Rodzinny powiedział że mogę A co z ulotka? Mogę spokojnie brać? Co się ewentualnie może stać? Przyjmuje również 2 x dziennie polvertic na uszkodzony blednik.mogę to wszystko że sobą łączyć? Pozd

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej nie powinno łączyć sie polverticu z cloranxenem. Proponuje kierować sie zqleceniamimlekarza badajacego. Co do flukonazolu nie stwierdzono interakcji.