Syrop przeciwkaszlowy - czy można stosować w ciąży?

Czy można zażywać syrop bioaron c dla dzieci w ciąży? Na jednym z portali przeczytałam, że jest przeciwwskazany w ciąży. Zastanawiam się na ile jest to prawda. Ta informacja zdenerwowała mnie, bo piję ten syrop od 2 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Preparat o który Pani pyta zawiera syrop z aronii oraz witaminę C. Nie wydaje się aby którykolwiek z tych składnikow działał w sposób negatywny na przebieg ciąży. Warto pamiętać, iż podczas ciąży przyjmowanie leków należy konsultować z lekarzem. Czasem pozornie niegroźne preparaty mogą mieć zgubny wpływ na rozwój płodu. W sprawie sposobu leczenia trwającej infekcji powinna Pani udać się do swojego lekarza.