Szanse na ciążę w pierwszym cyklu po odstawieniu Cyprest

witam chciałam się dowiedzieć ponieważ brałam tabletki antykoncepcyjne cyprest od 5 lat i w między czasi emiałam przerwy tak po miesiąc, chciałam sie dowiedziec czy w pierwszym cyklu po odstawieniu można zajść w ciąże ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji istnieje szansa na ciążę. Nie można jednak określić dokładnego prawdopodobieństwa. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.