Szarawo-żółtawy ząb - czy wymaga leczenia kanałowego?

Barwa mojej górnej lewej szóstki nie dawała mi spokoju-jest szarawa i żółtwa. Stomatolog w zeszlym miesiącu zmienił wypełnienie, ale ta barwa dalej mnie ciekawiła ostatnio byłam na bondingu i zapytałam czy taka barwa jest normalna (nie mam dolegliwości bólowych) moja dentystka mówi, że to całkowicie normalne, a ja jestem przerażona. Bardzo nie chcę leczenia kanałowego. Nigdy go nie miałam i skoro dentysta uważa że jest ok, to powinnam jej ufać? Wizytę u innego stomatologa mam dopiero 17 stycznia i bardzo boje się,ze będzie kanałowe mimo mojej dbałości o higienę jamy ustnej i częste wizyty u dentysty. Proszę o jakąś pomoc. Co oznacza taka barwa? Kiedy trzeba leczyć zab kanałowo, jakie daje objawy?

Jednak powtarzam ,że wymaga to pełnej weryfikacji stanu zęba