Szczękościsk i opuchnięcie twarzy oraz ropa w dziąsłach

witam zeszylym tygodniu mnialam szczekoscis bo bylam tak spuchniieta z prawej dolnej stronie buzi w wtorek mam chirurga lecz moja buza powraca do normy coraz bardziej ja otwieram ale ropa zostala jeszcze w dziaslach i czasami boli jak ruszam glowa w prawa strone czy mam dalej udac die w wtorek do chirurga czy lepiej do detysty i czy chirurg da jakies znieczulenie i czy to mi pomoze gdys jeszcze tam troche ropy jest ???? z gory dziekuje pozdrawiam

Oczywiście znieczulanie zawsze się daje wykonując wszelkie zabiegi stomatologiczne i chirurgiczne.

Lek. dent. RafaĹ KrzemiĹski

opisane objawy odpowiadają zapaleniu zębopochodnemu - jedyne skutyeczne leczenie to usunięcie przyczyny czyli zęba - chyba że można go jeszcze uratować lecząc go kanałowo - konieczna jest szybka wizyta u stomatologa lub chirurga stomatologa