Co zrobić z tym szczękościskiem i ropą po wyrwaniu zęba?

Dzień dobry, W poniedziałek (tydzień temu) miałam usunięta zatrzymaną ósemkę dolną. Zabieg bez komplikacji, szybki. Dolegliwości bólowe po lekach przeciwbólowych ustępowały i tak dziś już praktycznie nic nie boli. W piątek byłam na kontroli i dentysta uznał, ze z rana jest wszystko ok. Natomiast niepokoją mnie dwie rzeczy - utrzymujący się szczękościsk i wypływanie (chyba) ropy i w związku z tym niesmak w buzi. Największe występują zaraz po nocy. Czy to normalne? Bardzo się niepokoje ;( Przestrzegalam wszelkich zaleceń lekarskich.
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Lekarz będzie w stanie dokładnie ocenić stan i postęp gojenia się rany oraz zdiagnozować, czy istnieje jakaś infekcja. Mogą być konieczne dodatkowe badania, takie jak badanie palpacyjne, badanie rentgenowskie lub inne badania obrazowe, aby dokładniej ocenić sytuację.

W międzyczasie warto przestrzegać zaleceń lekarza i dbać o higienę jamy ustnej. Zachowaj ostrożność podczas szczotkowania zębów w okolicy zabiegu, unikaj spożywania twardych i ostrokrętych pokarmów oraz stosuj zalecane płukanki, jeśli takie otrzymałaś.

Pamiętaj, że tylko lekarz stomatolog będzie w stanie ocenić Twoją sytuację medyczną i zapewnić odpowiednią opiekę. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, nie wahaj się skonsultować z lekarzem stomatologiem, aby uzyskać indywidualną opiekę i poradę.

Stomatologia Białystok