Szczepienia dzieci w Polsce

Coraz częściej rodzice w Polsce nie chcą szczepić swoich dzieci, czy jest to słuszne postępowanie?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Z punktu widzenia lekarskiego zdecydowanie nie. Jest to jednak tak szeroki temat, że trudno toczyć tę dyskusję w obrębie forum internetowego. Polecam artykuł dotyczący szczepienia dzieci, odwołujący się wyłącznie do źródeł potwierdzonych naukowo i badawczo (niestety dostępny wyłącznie w języku angielskim) pod poniższym linkiem: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/dear-parents-you-are-being-lied#HichGTmEpLlpokVr.01

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Jeśli chodzi o przepisy to rodzic dziecka utrudniający szczepienie popełnia wykroczenie i może zostać ukarany grzywną. Szczepienia wprowadzono aby chronić całą populację przed najgorszymi chorobami zakaźnymi. Nieszczepione dziecko będzie przez całe życie narażone na zakażenie.
Powikłania poszczepienne zdarzają się i ze strachu przed nimi niektórzy rodzice pragną uniknąć szczepień. Jednak znacznie częściej zdarzają się zakażenia śmiertelne nieszczepionych dzieci.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty