Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezdech u dziecka po szczepieniu

Moj synek w wieku 7 tyg byl szczepiony szczepionka refundowana w dniu szczepienia po poludniu bardzo plakal A 6 dni pozniej mial powazny epizod bezdechu, w szpitalu stwierdzono ze neurologicznie jest ok, saturacje tez mial prawidlowa, za 3 tyg mamy kolejne szczepienie, czy jest ono bezpieczne dla mojego dziecka, czy lepiej je przełożyć? skad sie bierze bezdech?Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzieci w tym wieku (do ukończenia 3 miesiąca) z powodu niedojrzałości ośrodka oddechowego zagrożone są bezdechem. Może on pozostawać bez związku z wykonanym szczepieniem.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Jeśli u dziecka nie wystąpiły żadne odczyny poszczepienne, a jedynie dziecko było niespokojne w dniu zaaplikowania szczepionki, to nie stanowi to przeciwwskazania do szczepienia. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu dziecka do szczepienia podejmuje lekarz w tym samym dniu, na podstawie ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy