Szczepienie dziecka po antybiotykoteraii

Moja 5 letnia córka od 1-10.09 miała anginę (antybiotyk Ospen), kolejny raz zachorowała na anginę w październiku i kolejny antybiotyk( Zinnat) do 18.10. W dniu 28.10 otrzymałam wezwanie na szczepienie - krztusiec, błonica, tężec, poliomyelitis. Poinformowałam ze dziecko jest osłabione po 2 antybiotykach i nie powinno być sczepione. Pomimo moich uwag dziecko zostało zaszczepione 6.11 a już 10.11 kolejna angina. Czy dziecko mogło być w tej sytuacji szczepione, po leczeniu antybiotykami

Lek. Tomasz Budlewski

Kwalifikację do szczepienia przeprowadza zawsze lekarz podczas bezpośredniego badania pacjenta.