Szczepienie przeciwko WZW a spożywanie alkoholu

Witam serdecznie muszę się zaszczepić na wzw i jest to cykl ponoć pare szczepionek co jakiś czas no i ile nie mogę pić alkocholu przed przyjęciem szczepionki i ile po przyjęciu szczepionki przy każdym z zaszczyków

Lek. Katarzyna Szymczak

Szczepienie jest w cyklu 0,1,6, czyli pierwsze szczepienie, potem za miesiac i za 6 miesięcy. Wskazana abstynencja kilka dni przed i po szczepieniu.
Pozdrawiam