Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szkodliwość zdjęć RTG dla organizmu

Witam chciałam sie dopytać o szkodliwość rtg, ponieważ od marca 2014 juz miałam 10 rtg tzn. marzec 3 pojedyncze zdjecia rtg zeba plus panorame, maj rtg kregoslupa ledzwiowego, lipiec 5 zdjeć radiowizjografia zębów rtg zatok i sierpień 3D zębów. teraz w grudniu rtg szyjnego kregosupa i obecnie czkam na rtg stawu żuchwowego. bardzo proszę o opinie czy te dawki mi mogły zaszkodzić
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania rtg obecnie stosowane w diagnostyce radiologicznej są dawkami bezpiecznymi, o ile się nie przesadza z ich ilością. Lekarz kierując, zlecając badanie radiologiczne, w których stosuje się promieniowanie rentgenowskie, decyduję się na podstawie wskazań klinicznych. Na pewno nie kierowałby jakby nie widział ku temu konieczności. Proszę zawsze informować lekarza o ilości wykonanych badań rtg w przeszłości. Jak ma Pani wątpliwości co do ilości badań rtg oraz ich wpływu na Pani organizm, proszę porozmawiać z lekarzem rodzinnym bądź radiologiem.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy