Wpływ promieniowania X na organizm

witam:]mam takie pytanie- w odstępie 21 dni zrobiłem dwa zdjecia RTG/pierwsze było Rtg Zatok drugie Rtg Płuc/czy naraziłem sie na jakieś ryzyko zwiazane z duza dawka promieniowania X?pozdrawiam i dziekuje za odpowiedż!

Witam serdecznie,

Nie naraził się Pan na dużo dawkę promieniowania.
Aczkolwiek badania radiologiczne zwane potocznie RTG, wykorzystują promieniowanie rentgenowskie, które nie jest obojętne dla naszego organizmu. Stąd też należy ograniczyć je do minimum. Równocześnie należy pamiętać, że lekarz klinicysta kierując na badanie radiologiczne zawsze kieruję się wskazaniami klinicznymi, przez co nigdy nie skieruję pacjenta na RTG bez powodu. Dlatego trzeba zawsze zaufać lekarzowi, który kieruję na badanie RTG.

Pozdrawiam.