Szybki i nieregularny puls po wypiciu lampki wina

Witam!! Mam pytanie do lekarza kadriologa. Zbadalam w ub.tygodniu moje serce, mialam EKG, USG i podlaczony holter, wszystko bylo dobrze. Nie mam migitania przedsionkow, ale musze nadal brac Marevan z uwagi na maly wylew, jaki mialam w X. 2012 r. Nie pije alkoholu, ale dzisiaj wypilam 1 kieliszek czerwonego wina. Jestem zaniepokojona, bo mam szybki i troche nieregularny puls.Co to oznacza? Dlaczego tak sie dzieje? Czy juz nigdy nie bede mogla wypic kieliszek dobrego wina. Barbara

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek działania alkoholu mogło dojść do przyspieszenia akcji serca. Jeśli niepokojące dolegliwości wystąpią ponownie to powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalsity kardiologa.