Szybki rozwój ospy po zarażeniu

córka (6lat) miała kontakt z osobą chorą na półpasiec. Dokładnie tydzień po kontakcie z półpaścem na ciele córki pojawiły się krosty. Udałyśmy się do lekarza, który stwierdził ospę. Czy tak szybki rozwój tej choroby (tylko tydzień na wysyp krost) może sugerować jakąś chorobę bądź obniżenie odporności? (na pewno nie zaraziła się wcześniej). Córka od 2 tygodni bierze Avamys. Miała objawy alergii w tamtym czasie, ale nic innego się z nią nie działo. Czy to mogłoby mieć wpływ? Ospę przechodzi ciężko

Lek. Tomasz Budlewski

przy niedoborze odporności może dochodzić do szybszego zachorowania oraz bardziej ciężko może przechodzić chorobę. Co do tej pewności to nie dokońca byłby skłonny do stwierdzenia ze napewno 7 dni ponieważ do zachorowania moze dochodzi przy nie zauważalnych jeszcze objawach. tak samo nawet u dzieci bez zaburzeń odporności może dochodzić do ciężkiego przechorowynia ospy. proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych.