Szybkie pozbycie się tłuszczu z ud, pośladków, brzucha

Witam, chcialbym jak najszybciej pozbyc sie tluszczu z ud, posladkow i brzucha, waze 77 kg, 175 cm wzrostu, 20 lat. Co jesc, a czego nie i jakie cwiczenia wykonywac? Ewentualnie jakie inne kroki podejmowac?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, najlepszym wyjściem jest uda się do dietetyka, aby sprawdzić ile z tego jest nadmiar tłuszczu a ile zatrzymanych płynów. To co może Pan zrobić od dzisiaj to jeść 5-6 posiłków dziennie w przerwach około 3h. Oczywiście posiłki powinny być zdrowo zbilansowane, czyli zawierać węglowodany złożone, dobrze przyswajalne białko i nienasycone kwasy tłuszczowe. Koniecznie proszę pamiętać o 1,5l wody niegazowanej dziennie. Z ćwiczeń polecam rower i bieganie. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam. Proponuję udać się do dietetyka który przeprowadzi analizę składu ciała.Z takich ogólnych zaleceń to jeść 5 posiłków, dieta powinna być zdrowa odpowiednio zbilansowana,wypijać od 1,5-2l wody.Ćwiczenia bieganie, rower, rolki.Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W celu ułożenia indywidualnej diety oraz planu treningowego potrzebuję zdecydowanie większej ilości informacji na Pana temat. Zachęcam do konsultacji dietetycznej lub kontaktu droga mailową. Dopiero wtedy będę w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi na Pana pytanie. na ten moment mogę zalecić jedynie utrzymywanie zdrowych nawyków żywieniowych. Posiłki powinien Pan spożywać regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h)
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Panu przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pan skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk