Szybsze bicie serca i wzrost ciśnienia tętniczego krwi po spożyciu alkoholu

Witam , mam 20 lat i od niedawna zauważyłem że mocniej i szybciej bije mi serce , szczególnie po alkoholu nieraz poprostu dotykam klatki piersiowej i serce bije jak szalone , dzisiaj mierzyłem ciśnienie i miałem ciśnienie skurczowe do 150 - 160 a ciśnienie rozkurczowe od 80 - 86 , nie wiem czym to spowodowane jest i czy powinienem się leczyć , jestem pewny że pomiary wykonałem poprawnie . Proszę o odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie da się określić przyczyny bez wykonania badań - należy zgłosić sie do swojego lekarza rodzinnego, wykonać EKG serca i jeśli okaże się wskazane także ECHO. Do czasu postawienia diagnnozy sugeruję unikać wszelkich czynników nasilających objawy, w tym alkoholu.