Tabletka "po" - spóźniający się okres

W czasie stosunku pękła nam prezerwatywa. Poszliśmy z dziewczyną do lekarza, ten przepisał tabletkę EllaOne, zażyła ją ok 2h po zdarzeniu. Dziś już mija 9 dzień kiedy czekamy na okres. Chcę zaznaczyć, że okres spóźniał się jej zawsze ok2-4 dni, teraz jest w czasie sesji, dużo stresu, w dodatku jest przeziębiona, ma katar i czasem gorączkę. Zażywa teraflu. Robiliśmy 3 testy ciążowe: 1 płytkowy i 2 paskowe - wszystkie negatywne. Po wzięciu EllaOne dziewczyna nie dostała żadnego krwawienia. Kiedy powinna wystąpić miesiączka? Do ilu dni może wystąpić? Jakie jest ryzyko ciąży? Kiedy iść na badanie moczu lub krwi? Proszę o rzetelną odpowiedź i porady.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Zastosowany przez partnerkę preparat należy przyjąć do 120 godzin od stosunku płciowego.
Wtedy jego działanie jest najbardziej skuteczne.

Jego działanie wpływa na zahamowanie owulacji i może również wpłynąć na zmianę w wyściółce macicy.
Z tego wynika, iż największą skuteczność ma wtedy gdy stosunek odbył się w okresie okołoowulacyjym.
Należy pamiętać, iż w momencie gdy rozpoczął się proces implantacji lek jest nieskuteczny.
Tym samym z badań przeprowadzonych na 1241 w ciąże zaszło 26 kobiet.

Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej nie daje nam 100 procentowej pewności, że do ciąży nie dojdzie.

Antykoncepcja awaryjna często daje objawy niepożądane w postaci zaburzeń cyklu miesiączkowego.
Zazwyczaj miesiączka powinna pojawić po 7 dniach od przewidywanego terminu.

Jeżeli krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło należy udać się na badanie krwi w celu wykluczenia ciąży.

Pozdrawiam!