Tabletki antykoncepcyjne - grzybica - brak okresu

Witam, mam 21 lat, od 6 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Krawienie z odstawienia zawsze występowało w 3 dniu (podczas 4 dniowej przerwy). Tym razem przerwa dobiegła końca, a zamiast okresu pojawiła się w 3 dniu jednorazowo malutka czerwona plamka i później już nic. Czy mam powody do obaw, czy jest to normalne? Wszystkie tabletki przyjęłam prawidłowo i na pewno żadnej nie pominęłam. Nie wystąpiły też wymioty ani biegunka. Dodam, że przez ostatnie 2 tygodnie przed przerwą leczyłam się na grzybicę pochwy. Czy ta infekcja oraz przyjmowane leki mogły miec wpływ na taką właśnie formę mojego okresu? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Infekcja grzybicza nie ma wpływu na działanie antykoncepcyjne tabletek, jednak wpływ taki jest możliwy w przypadku leków przeciwgrzybiczych. Mogą one wchodzić w interakcję z lekiem hormonalnym i osłabiać jego działanie, co może doprowadzić do ciąży... Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę. Brak okresu nie musi być objawem ciąży, ale przed ponownym zażyciem tabletek należy ją wykluczyć.

Pozdrawiam!