Tabletki antykoncepcyjne - grzybica - brak okresu

Witam, mam 21 lat, od 6 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Krawienie z odstawienia zawsze występowało w 3 dniu (podczas 4 dniowej przerwy). Tym razem przerwa dobiegła końca, a zamiast okresu pojawiła się w 3 dniu jednorazowo malutka czerwona plamka i później już nic. Czy mam powody do obaw, czy jest to normalne? Wszystkie tabletki przyjęłam prawidłowo i na pewno żadnej nie pominęłam. Nie wystąpiły też wymioty ani biegunka. Dodam, że przez ostatnie 2 tygodnie przed przerwą leczyłam się na grzybicę pochwy. Czy ta infekcja oraz przyjmowane leki mogły miec wpływ na taką właśnie formę mojego okresu? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Infekcja grzybicza nie ma wpływu na działanie antykoncepcyjne tabletek, jednak wpływ taki jest możliwy w przypadku leków przeciwgrzybiczych. Mogą one wchodzić w interakcję z lekiem hormonalnym i osłabiać jego działanie, co może doprowadzić do ciąży... Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę. Brak okresu nie musi być objawem ciąży, ale przed ponownym zażyciem tabletek należy ją wykluczyć.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty