Tabletki antykoncepcyjne - wchłanianie

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące wchłaniania tabletek antykoncepcyjnych. Moja dziewczyna zażywa tabletki codziennie o godzinie 14. Jednak ostatnio wystąpiły u niej wymioty o godzinie 21.40. Od momentu połknięcia tabletki minęło ponad 7 godzin. Razem z dziewczyną zdecydowaliśmy, że nie ma sensu brac następną tabletkę, gdyż na pewno już została wchłonięta. Dodam, że był to pierwszy tydzień, wiem, że wtedy ryzyko jest największe, jeśli popełni się błąd. Czy słusznie postąpiliśmy, nie biorąc następnej tabletki? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej może być obniżona w przypadku, kiedy wymioty wystąpią w czasie krótszym niż 3-4 godziny od zażycia tabletki. W Państwa przypadku nie było więc raczej powodów do zażycia dodatkowej pigułki i nie mają Państwo powodów do obaw.

Pozdrawiam!