Tarcza części pochwowej pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim

Mam pytanie dotyczące wyników kolposkopii. Oto treść: tarcza części pochwowej pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, ujście zewnętrzna- punkcikowate granica międzynabłonkowa- widoczna po próbie octowej- punkcikowania, mozaiki, nieprawidłowych naczyń krwionośnych nie stwierdzam po próbie otowej- próba jodonegatywna Obraz kolposkowy- stysfakcjonuący, niepodejrzany onkologicznie. Dodatkowe badania:cytologia poprawna, test na obecność HPV mRNA (transkryptów mRNA E6 i E7-HPV16,18,31,45) ujemny.

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki nie wskazuja na coś złego. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Konieczna odpowiednia kontrola.