terapia bez leków na ataki paniki

WitamMoja sytuacja wygląda tak: Od ok 5 lat cierpię na nerwicę, próbowałam już wielu psychoterapii. Od roku chodzę na terapię do psychiatry, (bez leków, sama rozmowa) widzę skutki, ale ostatnio znowu pojawiają sie nieoczekiwane ataki paniki. W związku z tym mam pytanie. Czy jest jakikolwiek sposób, abym mogła żyć normalnie jak inni aby powstrzymywać te napady tak, żeby do nich nie dochodziło ? Leki odpadają, proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam

Nie znam dogłębnie Pani przypadku więc mogę wskazać jedynie czynniki istotne w profilaktyce zdrowia psychicznego w aspekcie zaburzeń, które Pani przytacza: relaksacja neuromięśnowa, dieta w zaburzeniach lękowych, techniki oddechowe oraz wiele innych metod wspomagających terapię. W moim przekonaniu farmakologia jest czasem niezbędna, szczególnie w pierwszym etapie leczenia.

Mgr Piotr BochaĹski

Jest Pani jak rozumiem w trakcie psychoterapii zachęcam by właśnie o tym rozmawiać podczas spotkań. Możliwe,że ataki paniki mają związek z tym o czym Pani nie mówi podczas sesji.