Terapia tamoksifenem po mastektomii

Mam 64 lata,jestem po mastektomii-pierś lewa(rak inwazyjny G3,guz 1 cm),bez naświetlań i chemii,od ponad roku terapia tamoksifenem.Jednocześnie leczę osteoporozę,mimo leków gęstość kości spadła z -2,64 do -2,96.Dwa tygodnie temu celowo zrobiłam badanie krwi - poziom witaminy D,wynik to 40,29 nmol/l ( norma 75-150 ). Jeżeli poprawię wynik,na ile wzrośnie gęstość kości i moja odporność(ryzyko raka przy drugiej piersi).Czy rewelacje dot.witaminy D są przesadzone,czy też społeczeństwo jest niedobada

Zbadała Pani tylko 25OHDwit3 = nieczynny metabolit !!!!! a nie witaminę D lub czynny metabolit. Zbyt duża dawka D3 zagraża wywołaniem hiperkalcemii i tak częściej występującej w raku sutka. Jaki "prawdziwy" lek na osteoporozę Pani przyjmuje ? Czy były złamania ? od tego zależy wybór terapii !