Suplementacja witaminy K2

Czy każdy moze stosować wit. K2? bo słyszałam ze odprowadza ona jak jest duzo wapnia w organizmie do kości i zębów i zapobiega osteoporozie. Czy to prawda i jak stosować?pytam żeby mieć zdrowe kości wiem ze ćwiczenia tez zapobiegają ale chodzi mi o tą wit. K2?dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

W celu ochrony kości stosuje się suplementację wapnia i witaminy D. Dawkowanie jest zależne od poziomu tych substancji w organizmie. W tym celu należy wykonać pomiar wapnia i witD we krwi.