Testy alergiczne i częste infekcje u 4-latka

Witam. Kilka tyg temu zrobiliśmy naszemu 4letniemu synkowi testy alergiczne, ponieważ bardzo często miewał ostre zapalenia krtani, oskrzeli, infekcje gardła i różne podobne. Wszyscy stawiali na alergię wziewna, ale okazało sie ze na kurz i roztocza uczulony jest odrbinę i nie ma to wpływu, ale bardziej uczulony jest na mleko, kakao,pomidory i cytrusy. Czy alergia na te pokarmy mogła wywoływać te wszystkie choroby? I czy może jeść jakieś jogurty, czy nie wolno nic mlecznego?

Alergia nie wywołuje chorób przebiegających z podwyższoną ciepłotą ciała, a uczulenie na pokarmy to głównie zmiany skórne. Mleko i jego pochodne wykluczyć. Mleko jest białe ale białka w nim tyle co kot napłakał.