Testy alergiczne u 4-latki

Witam .Potrzebuję porady w sprawie alergii. Mianowicie chodzi o córeczkę 3 stycznia skończyła 4 latka .Ostatnio walczyła z zapaleniem oskrzeli 5 tygodni i po tym czasie dalej kasłała ale ten kaszel to było takie dudnienie. Byliśmy u lekarza bo się bałam czy czasami nie poszło na płuca ale było czysto i płuca i oskrzela lekarz mówił że musi to być na tle alergicznym. Czy we wrześniu będzie można wykonać testy na alergie czy to za wcześnie jak na takie dziecko. Pozdrawiam

witam
testy na alergię dają wynik na przeciwciała Ige, dotyczą natychmiastowej reakcji i dotyczą około 2 % populacji. Sugeruję testy w kierunku nietolerancji pokarmowej i przeciwciał IgG, która daje objawy w 2-3 dni po zjedzeniu problematycznych pokarmów, i trudno się zorientować które produkty stanowią problem. Nietolerancja występuje statystycznie u około 45% populacji. Więcej o tym badaniu:http://www.arkadia-klinika.pl/index.php/test-nietolerancja-pokarmowa
Zapraszam.