Tiki nerwowe polegające na wbijaniu paznokci w skórę głowy

Witam. Mam problem na tle nerwowym. Zacznijmy od tego, że mam 20 lat i właściwie nie pamietam momentu kiedy pierwszy raz doświadczyłam tikow nerwowych, polegających na wbijaniu w skórę głowy paznokci i obsesyjnym drapaniu się po głowie. Jest to o tyle uciążliwe, że po prostu nie mogę nad tym zapanować, nawet jeśli skóra na głowie jest już zdarta, a ludzie patrzą na mnie jakbym miała rój wesz na głowie.Ataki te występują losowo, paradoksalnie nie w sytuacjach stresujacych.Cóż mogę z tym uczynić?

Witam, zdaję sobie sprawę, że tiki na tle nerwowym są bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Jęsli tiki sie nasilają to proponuję zgłosić się do psychologa aby móc pracować nas sobą a to zapewne pomoże i będzie się pani konfortowo czuła wśród społeczności. Pierwszy krok już jest do sukcesu, że się chce zmiany - kolejny to praca nad sobą w której pomoże psycholog. Pozdrawiam i życzę powodzenia