Tinidazol przy usunięciu gruczolaka w trakcie kolonoskopii

Witam, Mam 60 lat,w listopadzie zeszłego roku usunięto mi gruczolaka w trakcie rutynowej kolonoskopii. Lekarz zalecił mi używać profilaktycznie 2 razy w tygodniu Tinidazol tabletki, dlaczego mam je zażywać i jak długo po zabiegu? Dziękuję.

A o to proszę zapytać lekarza, który zalecił Panu stosowanie tego leku. Wycięcie gruczolaka w kolonoskopii nie jest wskazaniem do stosowania tego leku lecz lekarz mógł np. stwierdzić jakiś stan zapalny jelita grubego co już może być wskazaniem do użycia tinidazolu.