Tłuszcz w okolicy brzucha po plastyce

Jestem po pełnej plastyce brzucha ale nadal brzuch obrósł w tłuszcz czym oprócz diety go zlikwidować?Czy ostrzyknąć aqualyx czy lepiej wykonać kriolipolizę?Nie chciałabym sie kontaktować z lekarzem tylko sama podjąć dezyzję co lepsze?
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Szanowana Pani,
Oczywiście że może Pani zdecydować sama co będzie lepsze, ale lekarz wykonujący ten rodzaj zabiegów ma najlepszą wiedzę na temat wskazań do ich stosowania.
To możliwe, że od czasu operacji brzuch zmienił się niekorzystnie co wywołało u pani chęć zmiany, ale mogę rozważyć jak Pani pomóc. Proszę tylko o przesłanie prywatnie większego formatu zdjęć lub zrobi Pani najlepiej, przychodząc na konsultację do mojego gabinetu, tylko wtedy będę mógł dokładnie zbadać Panią i ocenić co należy i jak można zrobić, jak Pani Pomóc w tej sytuacji.
Zapraszam na osobistą konsultację nawet teraz aby móc spokojnie omówić szczegóły w celu umówienia konsultacji lub przesłania zdjęć proszę o kontakt
Email: kontakt@drjaworowski.pl
Więcej informacji na stronie internetowej www.drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski

0

Jeżeli nie ma Pani za dużych zrostów to kriolipoliza jest bezpieczniejszą metodą choć dłużej czeka się na efekty. Oczywiście Aqualyx jest też dobrą metodą, pod warunkiem, że wykonuje zabieg przeszkolony lekarz. Ocenę, czy można wykonać jeden lub drugi zabieg podejmuje jednak lekarz, który oceni Pani stan.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak stracić nadmierny tłuszcz w okolicy ud i brzucha?

Mam prawie 18 lat i chciałabym schudnąć do swej 18-nastki.. najbardziej na brzuchu i udach..;/;/ ważę 62kg i pragnę pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu..:(. Nie wiem jaką dietę zastosować i jakie ćwiczenia... i dlatego proszę o poradę.. W wakacje chciałabym wyglądać już atrakcyjnie i nosić strój kąpielowy i krótkie bluzeczki... Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź...
ponad rok temu
Lek. Marta Hat
69 poziom zaufania

Witam!

Nie podałaś kilku bardzo istotnych informacji na swój temat: wzrostu, przykładowego jadłospisu, aktywności fizycznej. Bez tego trudno udzielić odpowiedniej rady. Być może nie masz nadwagi, więc na wstępie polecam ćwiczenia, czyli pierwszy krok do zadowolenia z własnej figury.

Przykładowo (brzuch):
-codziennie 200 półbrzuszków prostych oraz 100 skośnych (na raz). Półbrzuszki mniej obciążają kręgosłup niż brzuszki.
-później (po 2-3 tygodniach) - program ćwiczeniowy typu 8 minute abs (codziennie) lub Tamilee Webb (3-4 razy w tygodniu, po 15 minut).
-na koniec A6W (http://www.a6w.pl/) według schematu, przez 42 dni.
Po każdym z powyższych programów warto zastosować ćwiczenia rozciągające mięśnie brzucha.

Na uda: zestaw z serii 8 minute lub Tamille Webb (3-4 razy w tygodniu).
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,

Twoje BMI wynosi 30,21. Odpowiada to otyłości (na siatce centylowej BMI). Czy konsultowałeś się w sprawie otyłości w lekarzem? Pamiętaj, że w przypadku otyłości, nie wszystkie ćwiczenia/rodzaje aktywności są dozwolone. Powinieneś unikać tych, które obciążają stawy kolanowe i zwiększają ryzyko urazu. Możliwe, że część kilogramów związana jest z rozwojem tkanki mięśniowej, na skutek intensywnych treningów. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/trening-dla-otylych.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych. Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast food, słodyczy, cukru. Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej. Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą. Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty. Zupy nie powinny być zabielane. Należy zrezygnować z tłustych sosów.

Dobrym pomysłem mogą być sałatki i surówki. Należy jednak wystrzegać się dużych ilości kalorycznych dodatków: awokado, grzanek, sosów, orzechów. Trzeba pamiętać o umiarze. Kalorycznym dodatkiem będzie również majonez, stąd nie polecam jego dodawania. W ramach przekąsek można jeść sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, musy owocowe, koktajle na bazie odtłuszczonego mleka/kefiru/maślanki i owoców, jogurty, owoce, warzywa, batony zbożowe.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

Pozdrawiam

PS. Skonsultuj się z lekarzem! 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty