Tłuszczak w pośladku

Witam. Lekarz stwierdził miesiąc temu na USG że mam tłuszczaka w pośladku i umówił mnie na termin zabiegu w swoim prywatnym gabinecie. Podczas zabiegu okazało się że tłuszczak jest głębiej umiejscowiony i lekarz stwierdził że nie podejmie się w tym dniu usunięcia. Tłuszczak nie został usunięty ale mam ranę i 4 szwy na darmo.Lekarz stwierdził że rana musi się wygoić i potrzebny będzie kolejny zabieg za miesiąc w Szpitalu.Proszę o odpowiedź czy działanie lekarza jest prawidłowe gdyż mam wątpliwośc

Odstąpienie od zabiegu w celu zapewnienia bezpieczeństwa jest mądrym postępowaniem. Wolałby Pan, żeby lekarz zaryzykował Pana zdrowiem?