Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Toksoplazmoza: czy mogę planować ciążę?

Witam serdecznie!  Chciałabym starać się o dziecko, ale zrobiłam badanie na toksoplazmozę i wyszło, że jestem chora. Dokładnie pierwsze badanie na toksoplazmozę 9 grudnia 2010: igg110IU/ml max 6,5 igm >1,1, czyli wynik reaktywny. Drugie badanie 21 stycznia 2011: igg680. Trzeci wynik dodatni igm 4,32; wynik dodatni trzecie badanie na awidność: 25 luty 2011: awidność wysoka. Sprawidziłam raz jeszcze (03 marca 2011) igg36.9IU/ml maź6,5 i igm wciąż reaktywna. Sama nie wiem, co mam teraz myśleć o tych wynikach. Z awidności wynika, że zakażenie jest stare, a nadal igg igm mam dodatnie. Co w takiej sytuacji? Mogę starać się o dziecko, czy muszę się leczyć?
KOBIETA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
W przypadku, gdy awidność jest wysoka, zakażenie mogło wystąpić 3-5 miesięcy wstecz. Natomiast poziomy przeciwciał będą jeszcze wysokie. Najbezpiecznej jest zacząć starać się o dziecko, gdy poziom IgG zacznie znacznie spadać. Konieczna jest jednak wizyta u swojego lekarza i omówienie z nim wyników. On na pewno najlepiej doradzi Pani, co w tej sytuacji robić i kiedy planowac ciążę.
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy