Toksoplazmoza: czy mogę planować ciążę?

Witam serdecznie!  Chciałabym starać się o dziecko, ale zrobiłam badanie na toksoplazmozę i wyszło, że jestem chora. Dokładnie pierwsze badanie na toksoplazmozę 9 grudnia 2010: igg110IU/ml max 6,5 igm >1,1, czyli wynik reaktywny. Drugie badanie 21 stycznia 2011: igg680. Trzeci wynik dodatni igm 4,32; wynik dodatni trzecie badanie na awidność: 25 luty 2011: awidność wysoka. Sprawidziłam raz jeszcze (03 marca 2011) igg36.9IU/ml maź6,5 i igm wciąż reaktywna. Sama nie wiem, co mam teraz myśleć o tych wynikach. Z awidności wynika, że zakażenie jest stare, a nadal igg igm mam dodatnie. Co w takiej sytuacji? Mogę starać się o dziecko, czy muszę się leczyć?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W przypadku, gdy awidność jest wysoka, zakażenie mogło wystąpić 3-5 miesięcy wstecz. Natomiast poziomy przeciwciał będą jeszcze wysokie. Najbezpiecznej jest zacząć starać się o dziecko, gdy poziom IgG zacznie znacznie spadać. Konieczna jest jednak wizyta u swojego lekarza i omówienie z nim wyników. On na pewno najlepiej doradzi Pani, co w tej sytuacji robić i kiedy planowac ciążę.
Pozdrawiam!