Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Toksoplazmoza przyczyną limfodenopati

Dzień dobry. Mam 20 lat, od 4 miesięcy mam powiększony węzeł chłonny na głowie, a od 2 miesięcy na szyi. Robiłem badania krwi i na toksoplazmozę i wyszło, że to toksoplazmoza węzłowa, ale lekarz nic nie przepisał. Powiedział, że to samo przejdzie, martwię się czy to nie czasem ziarnica złośliwa? Tą chorobę, ile czasu się takie węzły utrzymują? Zauważyłem, że ostatnio zmalały ale dalej się utrzymują. Mam jeszcze pod pachą mały. Hematolog powiedział, że naj. ma 1 cm ten na szyi.  

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

O powiększonym węźle chłonnym mówimy jeśli jego średnica przekracza 1 cm. Świeże zakażenie T. gondii należy leczyć wyłącznie u kobiet w ciąży i osób z upośledzoną odpornością. W tej chorobie powiększone węzły chłonne mogą się utrzymywać nawet do 12 m-cy. Gdyby cierpiał Pan na ziarnice złośliwą od tak długiego czasu z pewnością pojawiły by się inne objawy tej choroby (np. powiększenie węzłów w innych okolicach,gorączka ubytek masy ciała, nocne poty, stopniowe pogarszanie stanu ogólnego).
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy