Torbiel pajęczynówki za lewym okiem a ryzyko uszkodzenia wzroku

Torbiel pajęczynówki za lewym okiem 45x31mm i wysokość 54mm. Badanie powtórzone po ok. 5 miesiącach - torbiel bez zmian. Czy istnieje ryzyko, że torbiel na przestrzeni lat jednak będzie się powiększała? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia wzroku? Neurochirurg decyzję o tym czy chcę to usunąć operacyjnie, pozostawił mi. Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Ciężko jest przewidzieć dalszy rozwój choroby. Proponuję udać się do lekarza neurochirurga aby przeanalizować wszystkie za i przeciw leczenia operacyjnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty