Torbiel w obrębie nerki a leczenie

Jestem po usg jamy brzusznej i nerek. W lewej nerce torbiel 15 mm :( , w prawej nerce nadal jest kamień 5 mm, na szczęście od lipca 2014 złóg nie urósł i nie daje żadnych ataków kolkowych Już wiem że ma charakter wapniowo- szczawianowy / wyszło to w badaniu moczu /. Czy uda się wydalić 5 mm kamień naturalną metodą ? piję Debelizynę 3 razy dziennie, zastanawiam się na kuracją cytrynową ? , nie chcę doprowadzić do ataku kolki.Czy torbiel na lewej nerce wymaga specjalistycznego leczenia ?

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że uda się rozpuścić kamień i wydalić naturalnie - rozmiary pozwalają mieć nadzieją. Jeżeli nie można wykonać bezinwazyjny zabieg ESWL. Torbiel nie wymaga leczenia.