Torbiel w wątrobie

Witam, tydzień temu byłam u lekarza i padła diagnoza. Wątroba niepowiększona o jednorodnej, prawidłowej strukturze echa. W bezpośrednim sąsiedztwie głowy trzustki w płacie lewym i prawym wątroby widoczna duża torbiel wielkości ok.120x100 mm, zawierająca ponad 600 ml treści płynnej; jej ściana w większości gładka. Pęcherzyk żółciowy echoujemny, bez widocznych cieni złogów. PŻW i ŻW nieposzerzone. Trzustka niepowiększona, echogenicznej prawidłowej. Obie nerki położenia i wielkości prawidłowej (P-115X50mm, kora 12mm; L -120X58 mm, kora ok.12mm) bez wyraźnych cieni złogów o zachowanej proporcji pyelon/cortex. Śladowy zastój w miedniczce nerki prawej, lewa bez zastoju. Granica korowo-rdzeniowa szcz.p rawostronnie nieostra, torebki miejscowo pozaciągane. Śledziona bz. Pęcherz moczowy dość dobrze wypełniony o ścianach gładkich, bez struktur pat. Duże naczynia jamy brzusznej w normie dla wieku. Jestem umówiona na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu za 2 dni, bo to on postawił taką diagnozę CISTIS HEPATIS MADNA. Pisze do pana, bo również chciałabym poznać pana opinie czy mój stan jest poważny i co mnie teraz czeka operacja? Pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Leczenie ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jak przebiega jej leczenie? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Torbiel w wątrobie jest bardzo duża. Wskazaniami do operacji torbieli wątroby jest torbiel powyżej 10 cm średnicy (tak jak w Pani przypadku) lub torbiel wywołująca powikłania, czyli np. dolegliwości bólowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, żółtaczkę, niewydolność wątroby. Niestety, ale przy tak dużej torbieli wątroby jaką Pani posiada może w końcu dojść do powikłań jakie opisuje powyżej. Myślę, że w Pani przypadku wskazane byłoby leczenie operacyjne. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym, który zadecyduje ostatecznie i wyda ewentualne skierowanie na operację.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy