Torbiele nerek o cechach torbieli prostej

Posiadam bardzo dużą prostatę. Biopsję, per rectum i TUPR nie wykazują na zmiany rakowe., (ale PSA jest bardzo duże ok. 30). W związku z tym mam pytanie. Czy "ogromna'' prostata może być jedyną przyczyną do krwiomoczu? Krew czasami jest jasna, czasami ze skrzepami. Po jakimś czasie mocz jest czysty. Z badań USG lekarz onkolog wykrył torbiele na nerce ok. 7 cm, ale do tego wcale się nie odniósł. Proszę o pilną odpowiedź. Jestem od 6 lat na emeryturze i fizycznie ciężko nie pracuję. Pozdrawiam. Tedy.

MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Torbiele nerek o cechach torbieli prostej nie dają zazwyczaj objawów krwiomoczu, jakkolwiek mogą czasami dawać dolegliwości bólowe wywoływane uciskiem. Nie napisał Pan dokładnie wyników badania obrazowego nerek, aczkolwiek po opisie zachowania onkologa można przypuszczać, że był to torbiele proste. Znaczne powiększenie prostaty może mieć kilka przyczyn i może dawać objawy krinkomoczu lub krwiomoczu. W Pańskim przypadku wykluczono przyczyny nowotworowe co jest obecnie najważniejsze. Krwiomocz może występować w łagodnym przeroście prostaty zarówno nieleczonym jak również po wykonaniu elektroresekcji przezcewkowej prostaty. Gojenie loży może trwać nawet kilka tygodni, a w tym czasie mogą pojawiać się skrzepy krwi lub niewielkie krwawienia. W związku nie ma powodu do niepokoju. Proponuję pozostać pod opieką urologa. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty