Torbiele Tarlova i zabiegi rehabilitacyjne

Mam pytanie czy przy drobnych torbielach Tarlova na poziomie S1-S2 kręgosłupa sa zalecane zabiegi masaże , naświetlania czy to wręcz rozprzestrzeni chorobę . Pytam ponieważ znajoma miała podobne Torbiele i twierdzi że po zabiegach rozniosły się jej dlatego czekam na poważna i wyczerpującą odpowiedz z góry dziękuje

Piotr Pilarski

Torbiel tarlowa to zmiana wrodzona. Zabiegi mogą uśmierzyć ból. Nie przyczynia się do zwiększenia ilości zmian.

Pozdrawiam.