Torbiel Tarlova na odcinku s1 kręgosłupa

witam,mam ojca w 60 lat,wykryto u niego torbiel tarlova sr 9 mm na poziomie s1,chcialabym sie dowiedziec co to oznacza ,tata jest bardzo skryty nigdy sie na nic nie skarzy,jakie sa obiawy,czego mozna sie spodziewac wogole,oprocz tego tata od kilku lat choruje na cukrzyce,z gory dziekuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Torbiel Tarlova jest to zmiana dotyczącą korzeni nerwowych jest zmianą wrodzoną. Często przypadkowo stwierdzana. Może powodować dolegliwości bólowe.
Pozdrawiam